28 Kasım 2022, Pazartesi

YUNUS KILIÇ GÜVEN TAZELEDİ

YUNUS KILIÇ GÜVEN TAZELEDİ

III. ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN ROLÜ VE EĞİTİM NİTELİKLERİNİN ARTTIRILMASI TÜRKİYE BULUŞMALARI

Ülkemizin En önemli ihtiyaçlarından biri olan Rehabilitasyon Merkezlerinin kurulumunda önemli rol oynayan Beyaz ay derneğinde başarılı çalışmaları ve 2001 Yılında Doğu Anadolu’nun İlk Rehabilitasyon Merkezinin Erzincan’a kurulmasını sağlayan Psikolog Yunus kılıç, Bir süredir Başkanlığını yaptığı Özel Eğitim Dernekleri Federasyonuna,  yapılan genel kurulla yeniden başkan seçildi.

27-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya Manavgat TUI Magic Life Jacaranda otelde düzenlenen III. ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN ROLÜ VE EĞİTİM NİTELİKLERİNİN ARTTIRILMASI TÜRKİYE BULUŞMALARI Sempozyumu 81 ilden gelen sektör temsilcilerinin yoğum katılımıyla gerçekleşti. Özel Özel Eğitim Kurumları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Mustafa GÜLER'in sunumunda gerçekleşen organizasyona Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, MEB Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Seyfettin TORAMAN, MEB Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Vedat KUŞGÖZOĞLU, MEB Özel Okullar Daire Başkanı Murat ADALI, MEB Teftiş Kurulu Başkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanı Mahmut BOĞA, Burdur Milletvekili TOBB Eğitim Meclis Başkanı Yusuf EKİNCİ, 22. ve 26. Dönem Uşak Milletvekili Dr. Alim TUNÇ, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Binyamin BİRKAN, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Halil DİKEN ve Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet KONROT ,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü  Bakanlık Müşaviri Kenan ÖNALAN katılım sağladılar.  Sempozyumun ilk günü Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında  Organizasyon Komitesi Başkanı Yener DOĞRUER'in konuşmasının ardından,  bir ayda 5000 km yol gidilerek, bulundukları illerde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerin de eğitim alan çocuklarımızın rol aldığı bir kısa film yayınlandı. Ardından MEB Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Seyfettin TORAMAN, Onursal Başkanı Ahmet YILMAZ ve Önceki Dönem Dernek Başkanı Yüksek İstişare Kurul Üyesi Sebahattin YILDIZ'ın moderatörlüğünde katılımcıların sorularını yanıtladı. Sempozyumun ikinci günü kolları olmayan ressam Yusuf AKGÜN'ün Yeşilçam Sergisinin açılışıyla başladı. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Binyamin BİRKAN'ın Özel Eğitim Programı ve Nitelikleri konulu sunumu,Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, Burdur Milletvekili TOBB Eğitim Meclisi Başkanı Yusuf EKİNCİ, 22.ve 26.Dönem Uşak Milletvekili Alim TUNÇ, Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yunus KILIÇ ,Özel Özel Eğitim Kurumları Onursal Başkanı Ahmet YILMAZ'ın konuşmalarının ardından, Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet KONROT’un sunumunu yaptığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Dil ve Konuşma Terapisi ve Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr İbrahim Halil DİKEN'in sunumunu yaptığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Nitelik & Nicelik konferansıyla sempozyumun kapanışı yapıldı. Aynı gün yapılan Özel Eğitim Dernekleri Federasyonunun I. Olağan Genel Kurulu Delegelerin katılımıyla Yunus KILIÇ güven tazeleyerek Genel Başkan seçildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Kaynak: Erzincan'ın Sesi

Editör:Zeki DEMİRBAŞ


yunus kılıç erzincan ankara yeniden seçildi Murat ADALI Yusuf EKİNCİ Alim TUNÇ Binyamin BİRKAN Prof. Dr. İbrahim Halil DİKEN Prof. Dr. Ahmet KONROT Halil DİKEN Halil DİKEN

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.