Erzincan
22 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  30.98
 • EURO
  33.64
 • ALTIN
  2015.5
 • BIST
  9347.17
 • BTC
  51627.49$

Sarıgül; "Dünyanın neresinde kan ve gözyaşı varsa arkasında ABD vardır"

Sarıgül; "Dünyanın neresinde kan ve gözyaşı varsa arkasında ABD vardır"
CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları değerlendirdi.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları değerlendirdi. İsrail’in Filistin’de uyguladığı soykırıma tepki gösteren Sarıgül, “BM kararlarına rağmen İsrail kan dökmeye devam ediyor. Çünkü arkasında ABD var. Zaten dünyanın neresinde kan ve gözyaşı varsa arkasında ABD vardır.” Dedi.

Türk Bayrağı ve Filistin Bayrağı önünde konuşan Milletvekili Sarıgül açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İsrail’in, Gazze’ye karşı başlattığı insanlık dışı saldırılar devam ediyor. 6 bini çocuk, 4 bini kadın olmak üzere15 bine yakın can kaybı var. BM kararlarına rağmen İsrail kan dökmeye devam ediyor. Çünkü arkasında ABD var. Zaten dünyanın neresinde kan ve gözyaşı varsa arkasında ABD vardır. Dünya barışı için bir numaralı tehdit ABD’dir.

ABD, eğer bir soykırım arıyorsa Gazze’ye bakmalıdır. İsrail, vahşeti devam ediyor, Türkiye’yi yönetenler ne yapıyorlar? Sadece kınıyorlar ve miting yapıyorlar. Limanlarımızdan kalkan gemiler İsrail’e yük taşımaya devam ediyor.

Ülkeyi yönetenlerden, İsrail’le olan, bütün ticari, askerî anlaşmaları iptal etmelerini bekliyoruz. Bir ülkeye şekil veren eğitim, eğitime şekil veren de öğretmendir. Öğretmen mutsuzsa, öğretmen sıkıntı içerisindeyse, eğitim ve öğretimde başarılı olunamaz. Öğretmen maaşları, yoksulluk sınırının üstüne çıkarılmalıdır Ücretli-sözleşmeli öğretmen ayrımına son verilmeli hepsi kadrolu olmalıdır. 24 Kasım Öğretmenler gününde bir maaş ikramiye verilmelidir. Öğretmenlerimize ücretsiz bilgisayar ve internet imkânı sağlanmalıdır. Mülakatsız 100 bin öğretmen ataması yapılmalıdır.

Yaptığımız, büyük kurultayla parti içi demokrasinin en güzel örneğini verdik. Sayın Kılıçdaroğlu, CHP’nin, kurultay kararı almasının ardından her şeyin tüzüğümüze ve CHP geleneklerine uygun yürümesini bizzat takip etmiştir. Can Erzincanlılar, kadir kıymet bilirler. Biz kendisinden razıyız. Kurultay bitti, bütün CHP’liler olarak, Sayın Özgür Özel’in etrafında birleştik. Particilik bunu gerektirir. CHP’li olmak bunu gerektirir.

Farklı adaylara oy vermiş olabiliriz ama hepimiz CHP’den yanayız. Hepimiz Türkiye’den yanayız. Hepimiz Cumhuriyet’ten yanayız. 100 yıllık CHP tarihinin 50 yılında var olan, bir arkadaşınızım. Particilik ne demek, CHP’li olmak ne demek bilirim. Önümüzde yerel seçimler var, bütün gücümü, kuvvetimi, partime bir oy daha fazla kazandırmak için kullanacağım. Yapılacak seçimlerde mevcut belediyelerimizi koruyacak yenilerini alacağız.

Çünkü, biz belediyeciliği iyi biliriz. CHP demek belediyecilik demektir. Hep birlikte, can Erzincan’dan başlayarak, CHP’ni ilk önce yerel yönetimlerde, sonra genelde iktidara taşıyacağız.” İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Erzincan'ın Sesi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!