Erzincan
22 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  30.98
 • EURO
  33.64
 • ALTIN
  2015.5
 • BIST
  9347.17
 • BTC
  51627.49$

Polis Meslek Eğitim Merkezi, 29. dönem mezunlarını verdi.

Polis Meslek Eğitim Merkezi, 29. dönem mezunlarını verdi.
1521 Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencisi 9 aylık eğitimlerinin ardından yemin ederek  mezun oldular. 

Erzincan Polis Meslek Eğitim Merkezi, 29. dönem mezunlarını verdi. Okulun spor salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törende, dönem birincisi Yasin Mert Akbaba mezunlar adına konuşma yaparak yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.
Erzincan POMEM Müdür vekili Alper Özdemir ise mezuniyet töreninde bir konuşma yaparak yeni mezunları tebrik etti. Özdemir, konuşmasında, “Bugün mezun olan 1521 öğrencimizi tebrik ediyorum. Hepinizi göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı kutluyorum" dedi.
Ardından kürsüye gelen Vali Hamza Aydoğdu, aileleri ayağa kaldırarak mezun olan tüm öğrencileri alkışlattarak şunları söyledi; “Bugün burada polis olmak için bir araya gelen 1521 genç arkadaşımız mezun olacak ve memleketimizin dört bir yanına giderek görevlerine başlayacaklar. Bu ülkenin topraklarında gözlerini açan her çocuk Polis ve Asker olmak ister. Karşımda duran birbirinden güzel gençleri gördüğümde; onların zaten burada Vatanına Can olmak için bulunduğunu biliyor ve bu konuda en ufak bir tereddüt bile duymuyorum. Sevgili gençler, sizler artık, sadece kendi anne ve babalarınızın değil, devlet ana ve devlet babanın da kahraman birer evlatlarısınız. Bugünden itibaren, Anadolu’nun dört bir köşesinde, hilalin dalgalandığı her yerde, bizlerin huzur ve güveni için gecenizi gündüzünüze katacaksınız. Anadolu insanı vefalıdır. Anadolu insanı merhametli ve şefkatlidir. Sizleri de öz evlatları bilip, Anadolu insanı bağrına basacaktır. Buna emin olun. Şerefinizle giyeceğiniz ay yıldızlı üniformalarınızın, her yerde saygı gördüğüne şahit olacaksınız.
Sizden tek istirhamım, Gaffar Okkan, Fethi Sekin, Hakan Canların üniformalarını taşıdığınızı unutmayınız. Bugünden itibaren hayata atılacaksınız. Bu ilin Valisi, bir abiniz, bir akademisyen, bir baba olarak size bire kaç şey söylemek istiyorum.
Bilim, Teknoloji ve İletişim Çağındayız. Her şey hızla değişiyor, dönüşüyor, başkalaşıyor ya da eskiyor. Buna bizatihi bilginin kendisi de dâhil. Beş dakika önce doğru kabul ettiğimiz bir bilgi, on dakika sonra güncelliğini kaybediyor. Bugün, bilgi saniyeler içerisinde el değişiyor. Dünya hızla küçülüyor. Bilgi ve iletişim temelleri üzerinde, yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Bu değişimi yakalamak zorundayız. Bu değişimi yakalamayanların eski dünya başlarına çökecektir. Bilgi olmadan değişim olmaz. Bilginin yolu okumaktır. Okumak, aynı zaman da manevi atmosferi olan da bir olgudur. Her gün azda olsa okumayı ihmal etmeyiniz. Kitaplar, zaman makinası gibidir. Bizleri düne, yaşadığımız an'a ve geleceğe götürür. Okumazsak değişimin gerisinde kalırız. Sevgili anne babalar bugün sizin evlatlarınız sizi gururlandırdı. Bu gurur bir faninin yaşayabileceği en büyük gururdur. Bu çocuklarınız sizin atan kalbiniz, gözünüz, tutan eliniz, Allah sizlerden razı olsun. Al Bayrağın altında devletine, vatanına, milletine bağlı böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için hepinizin samimiyetle ellerinden öpüyorum. Allah sizi var etsin. Sevgili öğrenciler, genç kardeşlerim, yolunuz bahtınız açık olsun, Allah’a emanet olun.”
Ardından, silah başına gelen öğrenciler, meslek yeminlerini edip kep attı. Törenin ardından polis adayları, mutluluklarını birbirlerine ve mezuniyet heyecanını paylaşmak için gelen ailelerine sarılarak paylaştı.

Kaynak: Erzincan'ın Sesi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!