Erzincan
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.28
 • EURO
  33.89
 • ALTIN
  2049.3
 • BIST
  9193.69
 • BTC
  61387.91$

MHP’den Aday Adayı: "Muhammet Karakelle"

MHP’den Aday Adayı: "Muhammet Karakelle"

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri öncesi siyasi Partilerdeki hareketlilik devam ederken, Erzincanlı İşadamı Muhammet Karakelle MHP’den Erzincan Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. 

Parti binasında konuşan Karakelle açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “14 Mayıs genel seçimlerinde siz parti teşkilatımızın teveccühü ve genel başkanımızın tensipleriyle aday adayı oldum. Öncelikle aday olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu seçimlerin ülkemiz için şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Zor günler geçiriyoruz, az sorunlarımız varmış gibi asrın büyük felaketi ile de vatanımızın önemli bir kısmı acı ve sıkıntı içinde. Rabbimden tez vakitte sıkıntılarımızı gidermesini dilerim.

Tüm kalbimle mübarek Ramazan’ı Şerif hürmetine terörden, depreme, selden, heyelana bütün felaketlerden kurtulmamız ve daha güzel günlerde ülkemin insanının gözünde yaşı, dilinde acı tebessümün kalmayacağı günleri diliyorum. Değerli misafirler hoşgörünüze sığınarak birkaç cümleyle kendimden bahsetmek istiyorum. 

Ben Muhammet Karakelle1966 Erzincan doğumluyum bu şehrin evladıyım. İlk orta ve lise tahsilimi Erzincan’da tamamladıktan sonra İktisat fakültesinden mezun oldum. Kendimi tanımaya başladığım günlerden başlayarak bu şehrin her kademede insanla; işçisinden memuruna, amirinden müdürüne, Valisinden Ordu Komutanına kadar tüm insanımıza ticari anlamda hizmet verdim, yüzlerce insan çalıştırdım. Şehrimde ve başka şehirlerde ticari faaliyetlerde bulundum. Kısaca özel sektörde  bu şehre olan borcumu şehrimize olan borcumu ödemeye çalışan kardeşinizim.

Haklı olarak neden böyle bir göreve talip olduğumu sorabilirsiniz. Ailemizin yapısı gereği siyasi konuların tartışılıp konuşulduğu, ülkenin müspet çalışmalarının ve menfi sıkıntılarının analiz edildiği aile ortamı fikri yapımın olgunlaşmasına ve bir gün alabileceğim sorumluluk duygusunun altyapısını oluşturdu. Üniversite sonrası düşündüğüm Siyaset, aile büyüklerimden birinin siyasette olması hasabi ile bugünlere ertelendi. Ve bugün verdiğim kararla hayırlı olması niyazıyla karşınızdayım, teveccühünüze talip olduğumu ifade etmek istiyorum" dedi

Atsızın Kendime rehber edindiğim cümlesindeki gibi; KARAKTER ADAMI OLARAK AKİF EŞSİZDİR. O DAİMA BULUNDUĞU KABIN ŞEKLİNİ ALAN BİR MÂYİ VE YA CIVIK BİR HALİTA DEĞİL. ŞEKLİNİ SICAKTA, SOĞUKTA, BORANDA, KASIRGADA MUHAFAZA EDEBİLEN KATI BİR CİSİMDİR.

BEN İNANIYORUM Kİ, BU TARİF KENDİNİ ÜLKÜCÜ ADLEDEN HERKESİ TARİF EDİYOR.

BİZLER YOL ARKADAŞLARINI YOLDA BULDUKLARIYLA DEĞİŞTİRMEYECEK AHLAK ERLERİYİZ.

Saygıdeğer yol arkadaşlarım, ülküdaşlarım Talip olduğum görev şahsıma nasip olursa, Benim olduğum yerde HAKLI OLAN ZAYIF OLSA DA GÜÇLÜ; GÜÇLÜ OLAN HAKSIZSA ZAYIF OLACAKTIR.

Bütün inancımı ve anlayışımı bu duyguyla besleyip HAK ADINA, HAKİKAT ADINA, EĞİLMEDEN BÜKÜLMEDEN YANLIŞA VE HAKSIZLIĞA YÖNELMEDEN HALKIN HİZMETİNDE OLMAK. Dileğim bu, Duam bu. Bu duygularla buraya kadar gelip beni onurlandırdığınız için her birinize tek tek saygılarımı arz ediyorum. VAKİ OLAN HAYIRLI OLANDIR İNANCI İLE HEPİNİZE TEK TEK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!