sarıgül
Erzincan
18 Haziran, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.81
 • EURO
  35.20
 • ALTIN
  2447.4
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65735.42$

“MESNETSİZ VE ASILSIZ HABERLER”

“MESNETSİZ VE ASILSIZ HABERLER”
Gençlik ve Spor il müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere alınacak personel için yapılan kura çekimleri'ne sosyal medya'da yapılan yorumlara Ak Parti'den Cevap geldi.

Taşra’da bulunan Gençlik ve Spor il müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 1227 erkek, 1701 kadın Güvenlik Görevlisi, 549 Erkek, 869 Kadın Temizlik Görevlisi alımı yapılacağı İşkur tarafından açıklanmasının ardından 15 Eylül 2021 tarihinde noter huzurunda kura çekimleri yapıldı.

Kur’a çekiminin ardından mülakata girmeye hak kazanan adayların açıklanmasının ardında sosyal medya’da yapılan Olumsuz yorumları dikkate alan Ak Parti Teşkilatı Yazılı bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

26.09.2021 Tarihli, Ak Parti İl Başkanı M. Cavit Şireci, Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır İmzalı yazılı açıklama şöyle:

DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZ;

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZCA 4857 SAYILI İŞ KANUNU, 2 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI

KARARNAMESİ İLE BAKANLIKÇA TAŞRA TEŞKİLATINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE, İLİMİZDE 6 ERKEK, 4 KADIN OLMAK ÜZERE 10 TEMİZLİK GÖREVLİSİ, 24 KADIN, 16 ERKEK OLMAK ÜZERE TOPLAM 40 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPILACAĞI İLAN EDİLMİŞ VE İLİMİZDE ŞARTLARI UYGUN OLAN

VATANDAŞLARIMIZIN BAŞVURULARI TÜRKİYE İŞ KURUMU (İŞKUR) ARACILIĞI İLE İNTERNET ÜZERİNDEN VE ALO 170 HATTI ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. BAŞVURULARI KABUL EDİLEN VE NİHAİ LİSTEDE İSİMLERİ YER ALAN KİŞİLER KURAYA GİRMEYE HAK KAZANMIŞTIR.

15 EYLÜL 2021 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 10.00’DA ANKARA İLİMİZDE KEÇİÖREN “TAHA AKYOL SPOR SALONU”NDA, NOTER HUZURUNDA 81 İL İÇİN AYRI AYRI KURA ÇEKİMİ, BAŞVURU SAHİPLERİNİNDE İZLEYİCİ OLARAK KATILABİLDİKLERİ AÇIK ŞEFFAF VE HİÇBİR ŞAİBEYE MEYDAN VERMEYECEK ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLEREK 4 KAT ASIL, 4 KAT YEDEK ADAYLAR BELİRLENMİŞTİR.

BU LİSTENİN KAMUOYU İLE PAYLAŞILMASINDAN HEMEN SONRA İLİMİZ SOSYAL MEDYASINDA

BAZI KİŞİLER TARAFINDAN KURADA ÇIKAN VATANDAŞLARIMIZIN BİR KISMININ SOY İSİMLERİ VE MÜRACAAT BÖLGELERİNİN AYNI OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞ VE BU İDDİA SONUCU NOTER ÇEKİLİŞİNİN İPTAL EDİLMESİ GEREKTİĞİ BELİRTİLEREK, HALKIMIZIN KAFASINDA SORU İŞARETLERİ OLUŞTURAN ASILSIZ HABERLER YAPILMIŞTIR.

ERZİNCAN’IMIZA ALINACAK 0LAN TEMİZLİK VE GÜVENLİK PERSONELİNİN HENÜZ EVRAK TESLİMİ BAŞLAMAMIŞKEN  VE MÜLAKATA ALINACAK KİŞİLERİN LİSTESİ YAYINLANMAMIŞ VE MÜLAKATLARI YAPILMAMIŞKEN BAZI KİŞİLERİN KASITLI VE BİLEREK, GEREK HABER SİTELERİNDE GEREK SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA YAPMIŞ OLDUKLARI YAYINLARIN GERÇEĞİ YANSITMADIĞI AŞIKARDIR.

LİSTELERDE GEÇEN İSİMLERİN DAHA MÜLAKATLARI YAPILMADAN İŞE ALINMIŞ GİBİ GÖSTERİLMELERİ

YALANI, LİSTEDE İSİMLERİ GEÇEN VATANDAŞLARIMIZIDA ZAN ALTINDA BIRAKMAKTADIR.

SOSYAL MEDYADA HIZLA YAYILAN BÖYLESİNE MESNETSİZ VE ASILSIZ HABERLERDEN DOLAYI NOTERLERİMİZİN GÜVEN VE İTİBARI BÜYÜK YARA ALMAKTADIR. BİZLER AK PARTİ ERZİNCAN TEŞKİLATI VE MİLLETVEKİLLERİ OLARAK KONUYU GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZA İLETEREK İLGİLİ NOTER ARACILIĞI İLE SOSYAL MEDYADA YAYILAN BU HABERLE İLGİLİ YASAL SÜRECİN BAŞLATILMASI GEREKTİĞİNİ BİLDİRDİK. MİLLETVEKİLLERİMİZ LE BİRLİKTE KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ.

DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZ;

KAMUOYUNUN DEVLETİMİZE OLAN GÜVEN DUYGUSUNU ZEDELEYECEK BU TÜR İDDİA VE HABERLERİN TAMAMI ASILSIZDIR, ASLA GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR.

DEVLETİMİZ TARAFINDAN EŞİT VATANDAŞLIK İLKESİ GEREĞİ İŞE ALIMLARDA NOTER HUZURUNDA YAPILAN ÇEKİLİŞLERİN BUNDAN SONRA DA DEVAM EDECEĞİNİ KAMUOYUNA SAYGI İLE  DUYURURUZ.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!