Erzincan
29 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  31.23
 • EURO
  33.87
 • ALTIN
  2053.3
 • BIST
  9193.69
 • BTC
  62029.23$

CHP, Atatürk Anıtına Çelenk Sundu


CHP, Atatürk Anıtına Çelenk Sundu
CHP Erzincan Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül ve Dr. Ufuk Aktaş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sundu.

CHP Erzincan Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül ve Dr. Ufuk Aktaş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle parti yöneticileriyle birlikte Belediye sarayı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sundu. Törene CHP il başkanı Erdem Topçu, Merkez ilçe başkanı Ali Aras, Kadın kolları, gençlik kolları ve kalabalık bir partili grubu katıldı. Sarıgül burada yaptığı açıklamada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Sarıgül açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
23 Nisan 1920, Türk milletinin, Büyük Atatürk'ün etrafında ve TBMM çatısı altında toplandığı tarihtir.  Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin kendi kaderine el koyma kararlılığının, milli irade üstünlüğünün ortaya konduğu ve oluştuğu yerdir. Büyük Atatürk, bu bayramı çocuklara armağan etmekle milli iradeye verdiği önemi göstermiştir. Çünkü çocuklarımız en değerli varlığımızdır. 
Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek zorundayız. Ben bugün CHP Erzincan Milletvekili adayıyım. Şişli’de uzun yıllar belediye başkanlığı yaptım. Milletvekili adayı olarak vaatte bulunmuyorum. 
Geçmişimi geleceğe referans gösteriyorum.“Geçmişte Şişli’de ne yaptıysam şimdi Erzincan’ımın çocuklarına aynısını yapacağım” diyorum.
ERZİNCAN’IMIN ÇOCUKLARI EVLERİNE YAKIN, İYİ EĞİTİM VEREN OKULLARDA PARASIZ OKUYACAKLAR
Ben Şişli’yi kadınlar, çocuklar ve muhtarlarla birlikte yönettim. Erzincan’ımızın sorunlarını da yine onlarla çözeceğim. Şişli’de çocuklarımız için depreme dayanıklı ve modern 27 tane okul yaptım. Bu okulları modern eğitim araçları ile donattım. Ücretsiz yemek ve su verdim. Şişli’de çocukları sinemaya, tiyatroya götürdüm. Liderlik eğitimi verdim. Aynısını Erzincan’ımın çocukları için yapacağım.
Erzincan’ımın çocukları evlerine yakın, iyi eğitim veren okullarda parasız okuyacaklar. Erzincan’da öyle okullar yapacağım ki fabrika sahibinin çocuğuyla o fabrikada çalışan işçinin çocuğu aynı okula gidecek. İyi eğitim alacaklar. 
TEK BİR ÇOCUK BİLE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK
Okullarda ücretsiz öğle yemeği, süt ve su vereceğiz. Erzincan’ın her mahallesinde ücretsiz kreşler olacak. Erzincan’da öyle bir sistem kuracağım ki tek bir çocuk bile yatağa aç girmeyecek. 
Köy okulları yeniden açılacak. Okuması gereken ama okuyamayan çocuklar okula gidecek. Hiçbir engelli çocuğumuz sahipsiz ve eğitimsiz kalmayacak. Çocuklarımıza herkesin barış içinde, eşitlik içinde, refah içinde, adalet içinde yaşadığı bir Erzincan ve Türkiye bırakma kararlılığı içerisinde çocuklarımızın bayramlarını kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, TBMM’nin tüm kurucu üyelerini, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyorum."
 

Kaynak: Erzincan'ın Sesi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!