ak parti
Erzincan
12 Nisan, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.34
 • EURO
  34.50
 • ALTIN
  2449.0
 • BIST
  9814.19
 • BTC
  68068.52$

Çatıdan Düştü ama...

Çatıdan Düştü ama...
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde nadir yapılabilen bir operasyon gerçekleştirildi

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği taraflarından ilimizde ilk bölgede oldukça nadir gerçekleştirilebilen bir operasyon olan kalça eklemindeki kemik birleşimini çözüp protez yerleştirme ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

Tedavisi Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam eden ve yürümek için gün sayan Ümit Tunç’un, 35 yıldır hareket kabiliyeti olmayan sağ kalçası Hastanemizde gerçekleştirilen operasyon neticesinde hareket kabiliyeti kazandı.

Doç. Dr. Nizamettin Koçkara ile birlikte ameliyatı gerçekleştiren hekimlerden Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Burak Gökgöz, “Hastamızın Sol kalçasındaki kırık nedeniyle 2022 yılında Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde cerrahisini gerçekleştirmiştik. O zaman sağ kalçasındaki hareketsizliğinden şikayetleri de mevcuttu. Sol tarafı tamamen iyileştikten sonra sağ kalçasındaki sorun için kliniğimizde protez yöntemiyle hazırlıkları tamamlayıp ameliyatımızı gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Ortopedi Servisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nizamettin Koçkara da, “Ümit Bey sol kalça yuvasındaki kırığın iyileşmesi sonrası sağ kalçasındaki sorundan bize bahsetti. 35 yıldır sağ kalça ekleminde hareket yoktu çünkü kalça kemiği tamamen leğen kemiğine kaynamıştı. Kalça eklemi vücuttaki diğer eklemlerle bir bütün koordinasyon içerisinde çalışır. Eğer kalça ekleminin hareketi ortadan kalkarsa bundan özellikle omurga çok etkilenir. Ümit beyde de aynılarını saptadık. Ve kalça eklemindeki kemik birleşimini çözüp oraya protez ameliyatı yapıp bu parçayı hareket haline getirmek için geçen hafta bir ameliyat uyguladık ve oldukça başarılı bir sonuç aldık. Artık hastamız sağ kalçasını hareket ettirebiliyor ve kullanabiliyor. Bu ameliyatlar oldukça nadir yapılabilen ameliyatlar. Erzincan’da ilk kez Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde gerçekleştirildi. Hastamız yakında yürüyebilecek” dedi.

Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız, son yıllarda Erzincan dışında çevre il ve ilçelere de hizmet verdiğini kaydederek, “Türkiye’de çok ender Erzincan’da da ilk yapılan bir ameliyat oldu. Bu hastamız Giresun’dan geldi. Sağlık en büyük nimet. Bizler de Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak insanların sağlığına kavuşması için elimizden geleni yapıyoruz. Bu minvalde günde yaklaşık 4500 poliklinik hastamız var. Yaptığımız istatistiklerde bu 4500 hastamızın yaklaşık yüzde 25’i ila 30’u Erzincan dışından gelen hastalarımız. Bu bizim hastanemiz için oldukça onur ve güven verici bir istatistik. Bütün hekimlerimiz canla başla çalışıyorlar.” dedi.

Kaynak: Erzincan'ın Sesi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!