sarıgül
Erzincan
18 Haziran, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.80
 • EURO
  35.23
 • ALTIN
  2449.0
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65711.84$

Binali Yıldırım; "Tedx Ergan etkinliğini Erzincan'ımızda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz"

Binali Yıldırım; "Tedx Ergan etkinliğini Erzincan'ımızda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz"
Yıldırım; "Türkiye'nin önde gelen iş adamları, girişimcileri ve alanında uzman konuşmacılarımızla Tedx Ergan etkinliğini Erzincan'ımızda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz"

EBYÜ Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde Erzincan'ın ilk TEDx etkinliği olan TEDx Ergan etkinliği düzenlendi. Alanında Uzman 10 konuşmacının Katılımcılarla bilgi ve tecrübelerini paylaştığı Programa Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı ve Son Başbakan Binali Yıldırım da katıldı.

Kendi Adını Taşıyan Üniversite'de önemli organizasyonların yapılmasından büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Yıldırım, Sosyal Medya Hesabından Şunları paylaştı; "Türkiye'nin önde gelen iş adamları, girişimcileri ve alanında uzman konuşmacılarımızla Tedx Ergan etkinliğini Erzincan'ımızda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. “Zamanın Ruhu” temasıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde, tüm dünyada herkesin tartıştığı bir konu olan bir firmanın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni sürümüyle akıllarımızda bıraktığı soruları ele aldık. Dünya, "Yapay zeka insanlık açısından bir tehdit mi? Yoksa geleceğin teknolojisi mi?" sorularına cevap bulmaya çalışıyor. İnsanlık daha önce karşılaştığı gibi köklü bir değişimin arifesinde; buharlı makinelerin icadı, elektriğin icadı, bilgisayarın icadı, internetin icadı ve endüstri 4.0'ın icadı hep benzer tartışmaları ve endişeleri beraberinde getirmiştir. Ama insanlık bu değişimlere uyum sağlamanın her zaman bir yolunu bulmuştur. Yapay zeka konusunda da benzer bir tavır sergilemeliyiz.

Teknolojiyi; yakından takip etmeli ve öğrenmeliyiz, kişisel yeteneklerimiz arasına bir an önce dahil etmeliyiz, teknolojinin sadece uygulayıcısı değil aynı zamanda üreticisi olmalıyız. Rutine bağlamış ve yaratıcılık gerektirmeyen mesleklerin yerini artık yapay zekanın alacağını söyleyebiliriz. Bir diğer ifade ile meslek yok olmuyor, yapay zeka entegreli bir hale geliyor. Bu noktada gençlerimize tavsiyem;  Yapayzeka konusundaki gelişmeleri yakından takip etmeli, bu konuda kendini eğitmeli ve hazırlamalı. Tabii ki bir yandan devletlere de görev düşüyor. Geleceği hesaba katıp, eğitim sistemlerini buna göre hazırlamalı, gençleri bu konuda ayrıca ücretsiz eğitmeliyiz"

Kaynak: Erzincan'ın Sesi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!