ak parti
Erzincan
12 Nisan, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.35
 • EURO
  34.47
 • ALTIN
  2430.7
 • BIST
  9814.19
 • BTC
  66471.61$

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
Erzincan’da faaliyet gösteren Gazeteciler “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü doyasıya kutladı

Bu Yıl 61. si Kutlanan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nde Erzincan’da faaliyet gösteren Gazeteciler' e kutlama ziyaretleri ve programlar düzenlendi.

Çalışan gazeteciler İlk olarak Yanlızbağ Yerlekesinde Sabah Kahvaltısında EBYÜ Yönetimi ile biraraya geldi. EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları, Bazı öğretim üyeleri ve Gazeteciler’in katıldığı kahvaltıda Rektör Akın levent Slayt eşliğinde Üniversite hakkında genel bilgiler vererek Soruları cevaplandırdı.

Ardından EGC Binasında Kutlamaları Kabul eden Cemiyet Başkanı Muzaffer Koşan ve EGC Üyeleri ilk olarak Erzincan Valisi Mehmet Makas’ı Karşıladı. Makas, Gazetecilerin gününü kutlayarak Çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Vali Makas’ın Ardından Ziyaret’de bulunan Belediye Başkanı Bekir Aksun Gazetecilerle Bir süre sohbet ederek, Belediye’ye ait aşevinde Akşam yemeğine davet etti.

 İl Müftüsü Burhan Çakır, Ak Parti İl Başkanı M. Cavit Şireci, Merkez ilçe Başkanı Ferhat Bulut, Gençlik kolları Başkanı Ömer Kayser, Esnaf odaları birliği Başkanı Bedir Limon, oda başkanları, Bazı Kurum Müdürleri Gün Boyunca EGC’yi Ziyaret edenler arasındaydı.

Böylesine önemli bir günde Ziyaret ve Davetlerden dolayı Teşekkür eden EGC Başkanı Muzaffer Koşan Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Demokrasinin barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde önemli payı olan basın, gerçeklerin öğrenilmesini ve bireyin haber alma özgürlüğünü sağlayan, toplumun bilinçlenmesine aracılık yapan düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biridir.

  Milletimizin en doğru ve güvenilir bilgileri, en sağlıklı kaynaklardan edinebilmeleri için çalışan gazetecilerimiz, demokrasimizin gelişme aşamasının sembolleridir. Değişen ve dönüşen dünyada gazetecilerimizin sağduyusuna, araştırmacı kişiliklerine her zaman olduğundan daha çok ihtiyacımız var.

Basının önemi, teknolojik gelişmeler nedeniyle günümüzde daha da artmıştır. Olayları doğru, ilkeli, meslek etiğini her şeyin üstünde tutarak özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, objektif görev anlayışıyla değerlendiren, halkın gözü kulağı ve sesi olarak kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de imkân sağlayarak toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirerek halkın bilgilenmesine ve bilinçlenmesine de önemli katkılar sunmaktadır.

 Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için her zaman yol gösterici değerler olmuştur. Bu ilkeleri öne çıkararak görev yapan güçlü Erzincan basınımızın mensupları bu ilkeler doğrultusunda yıllardır göre yapıyorlar. Özellikle yerel basının, siyasetten sosyal hayata, ekonomiden kültür ve turizme kadar birçok alanda tamamlayıcı bir unsurdur. Şehrimizin çalışkan, sorumluluk sahibi basın mensupları, hemşerilerimizin tarafsız ve doğru haber alma haklarını muhafaza ediyor. Erzincan’ın tanıtımı için canla başla görev yapıyorlar. Koronavirüs pandemisi döneminde, haber alma hakkımızın devam edebilmesi için zorlu koşullarda yaptıkları çalışmalar halen hafızalarımızda.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm değerli basın çalışanlarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, hayatta olan tüm basın emekçilerimize meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!